Ecoplas Otomotiv'den 200 hastaneye maske

Basında Biz


Ecoplas Otomotiv'den 200 hastaneye maske

Nisan 11, 2020 | Basında Biz
Ecoplas Otomotiv'den 200 hastaneye maske
“Ecoplas Otomotiv, Sağlık Çalışanları İçin Ürettiği 42 Bin Siperlik Maskeyi, 81 İldeki 200 Devlet Hastanesi ve Sağlık Kurumuna Teslim Etti! ”

Türkiye’nin öncü tedarik sanayi şirketlerinden Ecoplas Otomotiv, Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları için kritik öneme sahip siperlik maskelerin üretimine geçti.

Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerine yönelik parçaların imalatını gerçekleştiren, bu kez ise tüm bilgi ve teknik kabiliyetini sağlık çalışanları için kullanan şirket, 81 ilde hizmet veren 200 devlet hastanesi ve sağlık kurumuna teslim edilmek üzere 42 bin adet siperlik maske üretti.

Ecoplas Otomotiv'den 200 hastaneye maske

Yaşamı felce uğratan böylesi bir salgında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, “Sağlık çalışanlarımız için imkanlarımızı seferber ettik. Siperlik üretimimizi kısa bir sürede 55 bine çıkararak, onlara destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Şirketin Genel Müdürü Bülent Yazıcı ise “Siperlik maske üretimi için bakım uzmanından satınalma uzmanına, genel müdürden üretim yöneticisine kadar farklı departmanlardaki çalışanlarımızdan oluşan gönüllü bir üretim timi kurduk. Gönüllü timimizle sağlık çalışanları için üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Ecoplas Otomotiv ile ilgili basın bülteni ve görseller ekte değerlendirmelerinize sunulmuştur.

Ecoplas Otomotiv'den 200 hastaneye maske


Kaynak: sonhaberler.com