Ecoplas, sağlık çalışanları için üretiyor!

Basında Biz


Ecoplas, sağlık çalışanları için üretiyor!

Mart 29, 2020 | Basında Biz
Ecoplas, sağlık çalışanları için üretiyor!
“Gebze Organiza Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) otomotiv sektörüne teknolojik, ekonomik ve çevre dostu parça ve sistemler sağlayan, plastik parça ve aksamlar üreten Ecoplas, çalışanlarının önemli bir bölümünü ücretli izne çıkartmasına rağmen Koronavirüsle mücadele kapsamında duyarlı bir adım atarak, sağlık çalışanlarının yanında olduğunu gösterdi. ”

ÜRETİMLER SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN

Fabrika, özellikle yoğun bakım ünitelerinde çokça ihtiyaç duyulan yüz siperliklerini üretmek için bir OEM firmasının koordinasyonu ile gerekli hazırlıkları yaparak, üretim bantlarını bu ihtiyaç için hazırladı. Fabrika İnsan Kaynakları ve Strateji Planlama Müdürü Mahmut Yazıcı, gazetemize yaptığı açıklamada, ‘Faydasız bir hayat erken ölümdür’ parolası ile yola çıkarak bu süreçte insanlarımızın sağlığı için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımız için bir şeyler yapmamız, onların bu yükünü hafifletebilmek için üretim yapmamız gerektiğini düşündük. Sağlık Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın çağrılarına kayıtsız kalmayarak bu yüz siperliklerini üretmek istediğimizi belirttik.

HEDEF İLK ETAPTA 10 BİN YÜZ SİPERLİĞİ ÜRETMEK

Tamamen gönüllülük esası ile bu maskeleri üretmek için kolları sıvadıklarını belirten Yazıcı, “ Bu konuda sayın genel müdürümüz yoğun çaba harcadı. Gerekli yazışmaları yaptı, taleplerin ardı arkası kesilmedi. Firma olarak, Sensei Tooling kalıp tasarım firmamızda ürünün kalıpları hazırlandı. Kalıplar Ecoplas plastik enjeksiyon bölümümüzde üretime hazır bir hale getirildi. Plastik aksamlarının üretilmesi ile birlikte asetat malzemeden hazırlanan siperlik aksamı ile montajı yapılıp sağlık kuruluşlarımıza sevk edilecek bir hale gelecek. Hedefimiz üretimde her şey yolunda gitmesi halinde ilk etapta 10 bin yüz siperliği üretip ve bunları sevk etmek. Her türlü hazırlığımız tamam, Salı günü inşallah ilk deneme üretimlerine başlayacağız.” Dedi.

ÜRETİM İÇİN YETERLİ ELEMANIMIZ VAR

Farikanın ücretli izin döneminde olmasının bu üretimi aksatmayacağını da belirten Yazıcı, “ Gerekli eleman sayımız var. Zaten fabrikamızda bir kısım personelimiz görev yapıyor. Bu üretimi kendileri gerçekleştirecek. Şu ana kadar üretimimizi duyarak bize başvuran bazı hastanelerimiz var. İlk üretimlerimizi yapalım ve duruma göre üretim sürecimizi hızlandırmayı da düşünüyoruz” dedi.

Ecoplas, sağlık çalışanları için üretiyor!


Kaynak: Gazete Gebze