ECOPLAS’tan sokak oyunları etkinliği!

Basında Biz


ECOPLAS’tan sokak oyunları etkinliği!

Aralık 02, 2018 | Basında Biz
ECOPLAS’tan sokak oyunları etkinliği!
“GOSB’ta üretim yapan ECOPLAS, çalışanları ve çocuklarıyla bir araya geldiği etkinlikte geleneksel sokak oyunlarını oynayarak eğlenceli bir gün geçirdi. ”


Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkatleri üzerine çeken Ecoplas Otomotiv, farklı bir etkinliğe daha imza attı. Her fırsatta çalışanları ve çocuklarıyla ilgili projeye imza atan Ecoplas Otomotiv, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu ile birlikte Gebze Kapalı Spor Salonu’nun da farklı bir etkinliğe imza attı.


GELENEKSEL OYUNLARI OYNADILAR

Ecoplas bünyesinde çalışan personelleri ve çocuklarının katıldığı etkinlikte Çayırova Sevgi Evi’nde kalan çocuklarda eşlik etti. Gün boyu sek sek, çuval yarışı, halat çekme gibi geleneksel çocuk oyunlarını oynayan çocuklar, yüz boyama etkinliğine de katıldı. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklardan Yasin Yıldırım, “Bugün güzel bir gün. Herkesin eline emeğine sağlık. Çok güzel şeyler olmuş. Güzel etkinlikler yapılıyor” dedi. Sude Özbahçıvan ise, “Çuval yarışı oynadık, ip çekme oynadık. Çok eğlendim. Çok güzel. Patlamış mısırlar dağıtıyorlar. 3 boyutlu sinemaya gideceğiz” ifadelerini kullandı.


BUGÜN ÇOK EĞLENDİK

Gülsüm Aybüke Durmuş ise yaptığı açıklamada, “Bugün çok eğlendim. Buradan Bülent beye saygılarımı iletiyorum. Çeşitli oyunlar oynadık. Bize verdiği destek için Bülent beye çok teşekkür ediyorum” dedi. Kader isimli bir çocuk ise, “Bülent abi bizim bu mutlu günümüzde yanımızda oldu. Onu çok seviyorum. Bugün eğleniyoruz. Oyunlar oynadık” ifadelerini kullandı.


GEÇMİŞİMİZDEKİ OYUNLARI ÖĞRETİYORUZ.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Ecoplas Otomotiv genel müdürü Bülent Yazıcı, “Bugün burada çalışanlarımızın çocukları için yaptığımız etkinliklerden bir tanesini daha hayata geçiriyoruz. Şuanda çocuk oyunları ve spor federasyonu yetkilileri ile beraber geçmişimizdeki oyunları çocuklarımıza öğretmeye çalışıyoruz. Bu yaptığımız çalışmalardan sadece bir tanesi” dedi.


“FABRİKADA DERS VERİYORUZ”

Genel Müdür Yazıcı açıklamasında, “Biz çocuklarımızla her hafta sonu bir araya geliyoruz. Onlara fabrikamızda gönüllü öğretmenlerimizle birlikte Türkçe, Matematik ve İngilizce dersleri veriyoruz. Bende öğretmenlik yapıyorum. Arada da öğrencilerimizi bu tür etkinliklerle dinlendiriyoruz. İnşallah bunun örnekleri memlekette yayılır. Çocuklarımızı, geleceğimizi hep birlikte hazırlamış ve hayal ettiğimiz memlekete hep beraber ulaşmış oluruz” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Gazete Gebze