İş Dünyasının Oskarları

Blog


İş Dünyasının Oskarları

Ekim 12, 2020 | Blog
İş Dünyasının Oskarları
“İş Dünyasının Oskarları Kabul Edilen Stevie Awards Ödül Programı”

Stevie Awards for Great Employers ödül programı, 2002 yılından bu yana ödül organizasyonları konusunda uzmanlaşmış Stevie Awards'un 8 ödül programından biridir. Stevies for Great Employers (SAGE), İnsan Kaynakları ve Eğitim/Gelişim alanına odaklanan bir program olarak tüm dünyada örnek HR uygulama ve çözümlerini ödüllendirmektedir.

Bu yılki yarışmada 23 ülkeden 700'ün üzerinde başvuru yarıştı. Dünya çapında farklı uzmanlıklardan 90'ın üzerinde profesyonelin jüri olarak görev yaptığı programda kazananlar jürilerin ortalama puanlarıyla belirlendi. Bank of America, Deutsche Telekom, Dell, DHL, Cisco, IBM gibi dünya devlerinin yanı sıra bu yıl 23 Türk kurumu Stevies for Great Employers programında ödüle hak kazandı. Türkiye bu yıl yine önceki yıllardaki gibi Amerika Birleşik Devletlerinin ardından en fazla ödül kazanan ülke oldu.

Jüri Değerlendirmesi ve Ödül Kazanma Şartları:

Alınan başvurular, dünyanın farklı yerlerinden, farklı deneyim ve uzmanlıklardan bağımsız jüriler tarafından değerlendirilir.

Her başvuruyu genelde min. 7 jüri değerlendirir. Jüriler başvuruya 10 üzerinden bir puan verirler. Her jüriden ayrıca başvuruya notlar ve geribildirimler yazması istenir. Ortalama puanı bir alt sınırın üzerinde kalan kurumlar ödüle hak kazanır.

SAGE 2020 için ödül barem puanları aşağıdaki gibidir:

Bronz: 7,25- 7,99

Gümüş: 8,00 ve üstü

Altın: Her kategorinin en yüksek puan alan başvurusu

Bu puanlama yöntemiyle, her kategoride birden fazla Bronz ve Gümüş ödül kazanan olabilirken, sadece 1 adet Altın yer alır.

2020 Yılı Türkiye’den Kazanan Kurumlar aşağıdaki gibidir :


Ecoplas Otomotiv olarak yüz siperliği üretimi ve covid döneminde hayata geçirdiğiniz uygulamalarla

Most Valuable Employer - EMEA  kategorisinde Bronz,

Most Innovative Workplace Redesign kategorisinde ise Altın ödüllerine layık görüldük.